Miért legyen egy kesztyű nitril?
Már többször írtunk a minőségi nitril kesztyűk előnyeiről és a latex kesztyűk hátrányairól, ezért most egy kicsit más megközelítésben szeretnénk kifejteni a témát.
Ha hagyományos gumikesztyűt vásárolsz, szembe kell nézned a latex allergia veszélyeivel. Te jártál már úgy, hogy a latex kesztyű viselése után furán viszketett a kézfejed? Ez még nem feltétlenül latex allergia, hiszen lehet probléma a kesztyűben lévő púderrel is.
Azonban a testünk mindig jelez, ha gond van. Így van ez egy egyszerű torokfájás esetén vagy akkor is, ha beütöttük a lábunkat és fáj, vagy megcsípett a szúnyog és viszket. Történik valami, a tetsünk pedig regál rá, amelyre nekünk is érdemes felfigyelnünk. Tehát, ha már ért irritáció egy kesztyű viselése miatt, akkor tudod, hogy az egy figyelmeztető jel.
A jó hír, hogy ha egy kesztyű nitrilből készül, ez a veszély nem áll fenn. Igaz, hogy egy szintetikus anyagról van szó, és emiatt lehet, hogy idegenkedsz tőle.
Természetesen lehet választani a latexet is, amely elvileg természetes anyag lenne, de jobb, ha tudod, hogy ma már azt is elő lehet szintetikusan is állítani, ráadásul még allergiát is okozhat - akkor is, ha most nem vagy rá érzékeny. Továbbá gondolj csak arra, hogy a gyilkos galóca is természetes, mégsem esszük meg.
Ne érts félre, mi is fontosnak tartjuk a környezetünk védelmét. Viszont a te védelmed, a megelőzés nagyon fontos ebben az esetben, hiszen a kesztyű viselését nem tudod elkerülni. Ráadásul azt sem tudhatod, hogy a vendéged, a beteged, akihez hozzáérsz, nem allergiás-e a latexre.
További érvek: a kesztyű nitril legyen vagy nem?
A latexmentes kivitel mellett van még néhány érv amellett, hogy a kesztyűd nitril anyagból készüljön:
- Kényelmes
- Természetes, kiváló tapintásérzetet biztosít
- Nagyon jó a méretezése, így kiválóan illeszkedik a kezedre
- Nehezen szakad
- Nem izzad bele a kezed
- Belső kialakításának köszönhetően nincs szükség púder bevonatra
- Különböző színekben kapható
Milyen szakmákban javasolt, hogy a kesztyű nitril anyagból készüljön?
- Egészségügyben dolgozók
- Élelmiszeriparban dolgozók (szakácsok, konyhai dolgozók)
- Szépségiparban dolgozók (fodrászok (hajfestéskor), kozmetikusok, körmösök, tetoválók)
- Olajos, vegyszeres gépekkel eszközökkel dolgozók
- Bolti eladók, pénztárosok
- Futárok
- Takarítással foglalkozók
- Minden más olyan munkakörben, ahol sok emberrel érintkezel vagy vegyszerekkel, bőrbe ivódó anyagokkal dolgozol
Reméljük, tudtunk segíteni abban, hogy megkönnyítsük a mindennapjaid, és végre a kesztyű viselése is kényelmesebbé váljon! Ha egy kesztyű nitril anyagból készül, akkor már csak arra ügyelj, hogy az tényleg minőségi nitril kesztyű legyen!