Egyáltalán mire való pontosan a védőpajzs?

A védőpajzs - ahogyan a neve is mutatja - azért nagyon hasznos eszköz, mert az egész arcod megvédi a szálló portól, a kórokozóktól, a fröcsögő folyadék cseppektől és a párától.
Gondolj csak bele, milyen fertőzésveszélynek és szennyeződésnek lenne kitéve például egy fogorvos a fogkő leszedése közben, ha nem használna védőpajzsot? Tele lenne az arca nyál- és vércseppekkel, fogkő darabkákkal és kórokozókkal, melyek minden bizonyossággal bejutnának a szervezetébe a szemén és a száján keresztül. De ez csak egy példa a sok közül.
Vajon a szépségiparban is vannak olyan szituációk, amikor lehet vagy inkább kell védőpajzsot használni? Nézzünk meg erre néhány példát:
- A manikűrösök és a pedikűrösök kitűnő példái a szálló por elszenvedőinek. Még ha pillanatnyilag nem is zavarja őket, attól még beszívják a csiszolás során keletkező apró részecskéket. Már a szájmaszk is nagyon sokat segít, hogy megvédjék magukat a gyakori szennyeződés káros hatásaitól, de a védőpajzzsal kiegészítve szinte tökéletes védelmet érhetnek el, hiszen az sokkal nagyobb területet véd.
- A fodrászok gyakran dolgoznak vegyszerekkel, és egyáltalán nem mindegy, hogy például mennyi hajlakkot szívnak be, mennyi rakódik le a bőrükön.
- Természetesen nemcsak az számít, hogy mennyi szennyeződéssel, vegyszerrel találkozol, hanem az is, mennyire dolgozol közel a vendégedhez. Ha például kozmetikus vagy - de ez igaz minden szépségiparban dolgozóra -, egy megfázásos, influenzás időszakban fokozott veszélynek vagy kitéve. Nem beszélve arról, hogy ha te vagy beteg, de nem teheted meg, hogy otthon maradj, mennyire bizalomgerjesztő - vagy inkább nem - a vendéged számára, ha két orrfújás közben közel hajolsz hozzá.
Nem minden védőpajzs, ami fénylik, avagy tények vs. tévhitek
Mi az általános vélekedés a védőpajzsokról?
- A védőpajzs kényelmetlen.
- A védőpajzs nagyon gyorsan bepárásodik.
- A védőpajzsot nem tudja mindenki használni munka közben.
- A védőpajzs ciki.
- A vendégek furán néznének rám.
Ezek mind érthető félelmek. De mi az igazság? Az természetes dolog, hogy az embereknek vannak előítéletei. Hallanak, látnak dolgokat, és kialakul a véleményük. Viszont, amíg te nem próbáltad ki, nem tudsz megbizonyosodni róla, hogy mi az igazság.
Gondold csak át a dolgot! Ha a fentiek mind igazak, akkor az orvosok miért tudnak védőpajzsot használni? Nekik nem párásodik be? Itt megjegyezném, ha olyan könnyen bepárásodna, akkor nem is látnának téged a beavatkozás közben. Ez nem életszerű, igaz? Ha tényleg kényelmetlen, miért veszik fel mindig, amikor kicsit is szükségesnek látják? Nekik miért ne ciki, miért inkább elvárás?
Elárulom a választ: mert ismerik és a védőpajzsok fontosságát, és minőségi védőpajzsot használnak.
Védőpajzs: akkor most kell vagy nem?

Korábban végeztünk egy felmérést, melynek most felfedem az eredményét. Nagyon sok szépségiparban dolgozó kiemelten fontosnak tartja, hogy védje önmagát és vendégeit a szennyeződésektől, kórokozóktól, vegyszerektől. Fontos számotokra, hogy ezáltal bizalmat alakítsatok ki.
Azt te döntöd el, hogy használsz-e védőpajzsot vagy nem. Viszont arról ne feledkezz meg, hogy a védőpajzzsal előnyhöz is juthatsz, hiszen látják a vendégeid, hogy te mindent megteszel önmagad és az ő védelmük érdekében, míg a konkurenciád nem.
Hidd el, nagyon hamar megszokják, és csak nőni fog a bizalmuk feléd! Nem is gondolnád, hogy az imázsod, azaz a rólad kialakult kép mennyit tud javulni, ha használod a megfelelő védőeszközöket.
Egy tipp: csak próbáld ki, hogyan reagálnak, milyen érzés egy minőségi védőpajzs használata, és tapasztald meg a különbséget, a vendégeid reakcióit!