Adatkezelési tájékoztató

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhetsz. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

Lakberendezés színek: amiket egy szépségszalon tulajdonosnak tudnia kell!

Lakberendezés színek - Vigyázz Kéz Kesztyű

 

Bár a lakberendezés egy külön szakma, a színek a mi életünknek is fontos része, ezért arra gondoltunk, segítünk neked is kicsit elmélyedni a színek világában. Cikkünkben összeszedtük a legfontosabb lakberendezés színeket és a hozzájuk köthető szabályokat, amelyet minden szépségszalon tulajdonosnak tudnia kell! És a legjobb, hogy ezeket nemcsak a színes védőeszközökre, hanem mindenre alkalmazhatod!

Lakberendezés színek: az alapok

 

A lakberendezés a színek, a formák és az anyagok témakörére épül. Ebből most nézzük meg a színeket! Mit is kell róluk tudnod?

 

Biztosan te is hallottál már a színkörről. Ennek a lényege, hogy léteznek elsődleges, azaz primer színek. Ezek a piros a sárga és a kék. A másodlagos, azaz a szekunder színeket ezek keverékéből állítjuk össze: narancssárga (sárga és piros), lila (piros és kék), zöld (sárga és kék). 

 

A harmadlagos színek pedig egy elsődleges és egy másodlagos szín keverékéből születnek meg, mint például a kék és a zöld keverékéből a kékeszöld.

 

A színkör ezáltal 12 cikkelyre oszlik. Továbbá két félkörre is bontható: a meleg (sárga, narancs, vörös, bíbor) és a hideg (zöld, kék, türkiz, ibolya) színekre

 

Fontos szem előtt tartani, hogy az élénk, meleg színek kis felületeken alkalmazva is erőteljes hatást keltenek. Ezért éppen elég lehet néhány sárga párna elhelyezése, miközben sárga vagy narancs nitril kesztyűt és hozzáillő szájmaszkot viselsz.

 

 

Lakberendezés színek: hogyan párosítsuk őket?

 

Míg az elsődleges lakberendezés színek rendkívül erőteljesek, a másodlagos színekkel már visszafogottabb hatást érhetsz el. A harmadlagos színeket leginkább az egyes árnyalatok közelítésére használjuk.

 

Itt az a kérdés: melyik választás illik a szépségszalonod stílusához? De milyen lehetőségeid vannak?

 

Indulj ki a semleges színekből!

 

Indulj ki egy semlegesebb lakberendezés színből, mint a fekete, a szürke, a barna vagy a fehér, és dobd fel ezeket erősebb színekkel vagy - amennyiben meghittebb környezetet szeretnél - árnyald őket! Fontos, hogy a barna semleges színnek számít, de árnyalásra nem alkalmas.

 

A fehérrel például optikailag nagyíthatod, világosíthatod a szalonod, miközben tiszta érzetet is keltesz vele. A feketével viszont bizonyos területeket hangsúlyosabbá tehetsz.

 

Kép: https://pixabay.com/hu/photos/sz%c3%a9ps%c3%a9gszalon-borb%c3%a9ly-k%c3%b6r%c3%b6m-szalon-4043096/

 

Használj komplementer színeket!

 

Keress két egymással szemben lévő színt! Ezek kiegészítik egymást. 

 

Ilyen például a magenta és a zöld. Élénkké, energikussá teszik a szalonod, ráadásul még védőeszközök formájában is hozzájutsz, tehát te is viselheted!

 

Kép: https://pixabay.com/hu/photos/arckezel%c3%a9s-kozmetikus-fodr%c3%a1sz-5529815/

 

Válassz megosztott komplementer színeket!

 

Ha a komplementer lakberendezés színek túl harsányak a számodra, akkor válassz ki egy neked tetsző színt a színkörből, keresd meg a vele ellentétes oldalon lévő színt, és használd helyette a közvetlenül mellette lévő két színt

 

Az elsőként kiválasztott szín lesz a domináns, a másik kettővel pedig ellensúlyozod azt. Például a pirossal feldobhatod a szalonod, melyet kék és zöld védőeszközökkel is kiegészíthetsz.

 

Kép: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/egeszseges-divat-ferfi-szemely-4783274/

 

Ha az egyensúlyt szereted, az analóg színek a te választásod!

 

Analóg színeknek a színkörön egymás mellett elhelyezkedő 3 színt nevezzük. Általában két színt alkalmazunk elsődlegesként, a harmadikkal pedig kiegészítjük azokat. 

 

De használhatod a 60:30:10-es arányt is, amikor az első szín a domináns, a másodikkal kiegészíted azt, a harmadikkal pedig a másodlagos színt támogatod.

 

Kép: https://pixabay.com/hu/photos/szol%c3%a1rium-sz%c3%a9ps%c3%a9gszalon-napoz%c3%a1s-1064815/

https://www.pexels.com/hu-hu/foto/ferfi-emberek-no-kez-7755177/

 

Ha egy játékos hangulatú szalont szeretnél, a triád a te választásod!

 

Képzeletben helyezz el egy egyenlő szárú háromszöget a színkörön! A háromszög csúcsai lesznek a színeid. 

 

Kép: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/ferfi-emberek-no-lany-7755141/

 

Különleges hatást érhetsz el, ha a négyzet elvét alkalmazod!

 

Helyezz el egy négyzetet a színkörre, így annak csúcsai adják meg a lakberendezés színeket. A lakberendezők bevált gyakorlata, hogy ebből egyet használnak elsődlegesként, egy másikkal támogatják azt, a megmaradt kettőt pedig a a másodlagos színt teszik különlegesebbé.

 

A domináns színekhez de azok támogatására is kiváló választás, ha a védőeszközeid is színessé teszed!

 

Kép: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/feny-emberek-muveszet-lany-7755144/

 

Ha pedig igazán profin szeretnéd megtervezni a színeid, ismerd meg a színek gyógyító hatását is! Bizony, ez sem elhanyagolható szempont!

 

Bármelyik módszert is alkalmazod, a legfontosabb mindig az összhang és az egyensúly! Ha csak feldobnád a szalonod vagy néhány kiegészítő elemre lenne szükséged, akkor kiváló választás a hétköznapokon is alkalmazott szájmaszk, nitril kesztyű, papír-nylon szalvéta, pohár vagy a védőhuzat. 

 

A legjobb, hogy ezeket egyébként is megveszed, tehát valójában nem is jár plusz költséggel, és ha úgy döntesz, nem okoz gondot egy szín lecserélése sem. Ráadásul a prémium minőségű termékek pszichológiailag megerősítik az általad nyújtott minőséget!