Adatkezelési tájékoztató

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhetsz. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

Hogyan védd meg magad a koronavírussal szemben a szépségiparban?

Koronavírus elleni védekezés a szépségiparban

 

A koronavírus miatt kialakult gazdasági helyzet nagyon gyorsan változik. Az egyik nap még bezárnak a fodrászok, a kozmetikusok, a körmösök és más szépségiparban dolgozók, majd egyre többen kezdenek szépen lassan újra kinyitni. 

 

Összegyűjtöttem számodra azokat az eszközöket, trükköket, amik segítenek a koronavírus elleni védelemben.

Mi a baj a koronavírussal a szépségiparban?

 

Nagyon gyakran elhangzik az orvosok és az egészségügyi szakértők által, hogy tarts legalább 1,5-2 méter távolságot. Emellett azt is elmondják, hogy egy kiadós tüsszentés után akár 3 méterre is elrepül a koronavírus. Ezt a távolságot lehetetlen betartani a szépségiparban.

 

Már olyan tanulmányt is olvastam, miszerint zárt térben sokkal jobban fertőz a koronavírus, és előfordulhat, hogy a 3 méternél messzebb is eljut.

 

A fentieken kívül pedig az is probléma, hogy elég nehéz megszervezni, ne legyen se várakozási, se holtidőszak. Ha rossz idő van, esik az eső, és olyan helyen van a szalonod, nem ázhatnak kint a vendégeid arra várakozva, hogy egyszerre egy vagy két személynél ne tartózkodjanak többen bent.

 

Mi a megoldás a koronavírus elleni védekezésre a szépségiparban?

 

Szerencsére léteznek olyan eszközök és praktikák, amelyek segítenek a koronavírus elleni védekezésben. Nézzük meg, mik azok!

  • Pontos időbeosztás: minél jobban sikerül beosztanod a vendégeid érkezését és a rájuk szánt időt, annál jobban tudod csökkenteni a szalonodban lévő személyek számát.
  • Szellőztetés: amilyen gyakran csak lehet, szellőztess. Ha jó idő van, akár egész nap nyitva hagyhatod az ablakot vagy az ajtót.
  • Gyakori fertőtlenítés: legalább óránként töröld át a kilincseket és a gyakran használt eszközöket, felületeket erre szánt speciális felületfertőtlenítővel. Emellett fertőtlenítsd a kezed és kérd meg erre vendégeidet is.
  • Szájmaszk: használj maszkot, és minden munkafolyamatnál, amikor csak teheted, követeld meg a vendégeidtől is. Ez egyrészt megvédi a vendégeidet, másrészt - a maszk minőségétől függően - valamilyen szinten téged is segít.
  • Nitril védőkesztyű: a nitril védőkesztyűk latexmentesek, nem allergizálnak, kitűnően illeszkednek a kezedhez, nem szakadnak és Nitril kesztyű - kozmetikus kezelésnagyon jó tapintás érzetet biztosítanak. Ami pedig a legfontosabb, kiváló védelmet nyújtanak a koronavírussal szemben. Létezik hosszúszárú nitril kesztyű is, mely nagyon sok esetben hasznodra lehet.
  • Védőszemüveg: a koronavírus a szemen keresztül is be tud jutni a szervezetedbe, ezért a védőszemüveg használata nagy segítségedre lehet.
  • Plexi pajzs: egyes munkakörökben még a plexi pajzs használata is szóba jöhet, így sokkal jobban meg tudod védeni magad.
  • Védőköpeny: az már ismert tény, hogy a koronavírus a felület anyagától függően órákig, de akár hosszú napokig is fertőzőképes marad. A védőköpennyel megvédheted a ruhád, így kisebb eséllyel viszed haza a koronavírust.
  • Cipővédő fólia: a cipőre húzott fóliának ugyanaz a szerepe, mint a védőköpenynek.

Amint látod, rengeteg lehetőséged van arra, hogy fokozd a koronavírus elleni védelmet!